Zayıflama
Zayıflama
Diyetler
Okumadan zayıflayamazsın

Asuman Krause Çok Yalnızım Müzik Albümü Röportaj
Podyumların tescilli güzellerinden Asuman Krause tiyatro ve televizyon dünyasından sonra şarkıcılığa da el attı. 'Çok Yalnızım' adlı bir albüm çıkartan çiçeği burnunda şarkıcı, artık mankenlik yapmayacağını ve kariyerini müzik üzerine kuracağını söylüyor. En çok beğendiği seslerin Sezen Aksu ve İbrahim Tatlıses olduğunu belirten Krause şöyle konuşuyor: "Benden hep Sezen Aksu taklidi yapmamı isterlerdi. Artık kendi sesimle Aksu'nun şarkılarını okuyacağım. Bugüne dek Türk halkıyla konuşarak bir şeyler paylaştım, bundan sonra söylediğim şarkılar yoluyla onlarla anlaşacağım." İşte eski mankenin yeni albümü hakkında yaptığı iddialı yorumlar...

Günün Fırsatı

Asuman Krause

Hazır olsaydım bu proje 2002'de müzikseverlerle buluşacaktı. Kuru kalabalık yaratmamak için albüm yapma hevesimi yıllarca herkesten sakladım. İbrahim Tatlıses'in menajeri Eyüp'e bu isteğimi açıkladım. Onun ve Orhan Alkan'ın yönlendirmesiyle Nilgün Serimoğlu'ndan şan dersleri almaya başladım. O dönemde iki ameliyat geçirdim ve babamı kaybettim. Kaset çıkarmak için doğru zamanı bekledim ve 1.5 yıl önce yeniden harekete geçtim. Müzikte kendimi geliştirdikçe, mankenliğin bana göre olmadığını anladım. Kendimi aşmak istedim. Defile kulislerinin beni tatmin etmediğini fark ederek mankenliği bıraktım. 1.5 yıldır sadece özel defilelere çıkıyorum ve televizyonda sunuculuk yapıyorum.

Güzellik yarışmasına manken olacağım diye girmedim. 'Türkiye Güzeli' olduktan sonra ise kendimi bir anda podyumda buldum. Bana sunulan seçenekleri değerlendirdim ve mankenliğin yapmak istediğim iş olduğunu zannettim. Çocukken şarkıcı olma hayalim yoktu. Elime mikrofon diye annemin süpürgesini alıp şarkıcı taklidi yapmadım hiç.

Uzun süre dünyanın en iyi basketbolcusu olmayı istedim. 13 sene profesyonel basketbol oynadım. Kendimi dişi Michael Jordan olarak görüyordum. Almanya'da milli takıma kadar yükseldim. Bir de biyoloji öğretmeni olmak istiyordum. Manken ya da şarkıcı olmak gibi bir hayalim yoktu. Ama hayat beni buraya getirdi. Mankenlikten sonra tiyatro da yaptım. Önüme sunulan seçeneklerden inandıklarımı yaptım.

Menajerim Önder radyolara gidip albümü ismimi söylemeden DJ'lere dinletti. Aldığı yorumlar sesimin ve şarkımın çok güzel olduğu yönünde oldu. Halk da şarkımı beğendi. İki gün sonra, kimliğimi açıkladım. O noktadan sonra da insanlar beğendikleri şarkı için, "Asuman söylüyorsa beğenmiyoruz" diyemediler. Hatta bazı radyolar, anket yaparak halka 'şarkıyı söyleyen bayan X kim' diye sordu. Cevaplar Emel Müftüoğlu, Linet ve Burcu Güneş oldu.

Manken arkadaşlarım güzel şeyler söyledi. En çok da 'beklemiyorduk' dendi. Benden önceki örneklerden dolayı bu tepkiyi verdiler. Elbette benden önce şarkıcılığa soyunan mankenler arasında kendini ispatlayanlar da var. Mankenlik yaparken kıyaslanmadığım isimlerle, şimdi kıyaslanıyorum. Ben bu yola hocam Nilgün Serimoğlu'nun onayıyla çıktım. Hakan Altun, Ferda Anıl Yarkın, Orhan Ölmez gibi sanatçılar da bestelerini vererek bana destek oldu. Hakan Altun bir şarkıma şiir okuyarak eşlik etti. Bana inanmasaydı yaptığım işin altına imzasını koymazdı.

Albümde adı geçmeyen ama bana destek olan çok kişi var. Emel Müftüoğlu, " Söyleseydin, sana her türlü desteği verirdim" dedi. Yıldız Tilbe de öyle. Ama biz albümü saklı tuttuğumuz için kimsenin haberi olmadı.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkın en iyisi özgür ve korkusuz olanıdır.
(Russell)

www.pembis.com