Detoks
Online Detoks Testi
Diyet
Diyet

Botox Nedir Botoks

botox

 
Günün Fırsatı

1994'ten beri Kalamış Medikal Kliniği'nde, bir grup hekimle birlikte çalışmalarını yürüten Hande Özsan Bozaltı, ABD'de Kronos Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yapıyor. Dr. Bozatlı, botoxu pembis.com okurları için anlatıyor.

Botox, mimiğe bağlı çizgilerde yararlı. Bunun en güzel örneği, alın ve göz kenarı çizgileri. Ağız çevresinde, boyun gevşekliklerinde de yararlı oluyor botox. Ülkemizde son yıllarda gündeme gelmiş olmakla birlikte, uzun yıllardır çeşitli nörolojik hastalıklarda kullanılıyor.

Her geçen gün tıpta kullanım alanı, giderek daha çok artıyor. Botox ancak uygulandığı noktada etki yapabilen bir maddedir. O nedenle, uygulama noktalarını doğru belirlemek , istenilen sonucu elde etmekte çok önemlidir.

Botox, verildiği bölgede 'asetilkolin' denilen biyokimyasal bir maddenin salınımını durdurarak etki yapıyor. Herkeste botoxun kalıcılığı farklı olmakla birlikte, verilen istatistiklere göre, ortalama 4 ile 6 ayda bir uyglama yapılıyor. Asetilkolin salınımının durması, yalnızca o noktada, geçici bir süre kasın hareket etmesini durduruyor. Tabi ki, bu kas hareketinin istenilmediği noktalara yapılıyor.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Sevmek insanın kendi kendini aşmasıdır.
(Oscar Wilde)

www.pembis.com