Detoks
Detoks diyetiyle zayıflama
Zayıflama
Zayıflama

Forking Diyetiyle Zayıflama
Forking diyeti kolay ve oyun oynamak gibi eğlenceli bir diyet. Forking diyetinin yaratıcısı Ivan Gavriloff. Ünlü metod uzmanı ve kaos danışmanı, kilo problemine de el attı ve araştırmaları Fransız doktor ve uzmanlardan oluşan bir kadro tarafından desteklendi.

Forking ile zayıflamak için iki yöntem var biri soft forking diğeri sadece forking. Diyetin asıl kuralı şu : tatlarına varabilmek için sadece çatal (fork) kullanılan tarifleri ya da mönüleri denemek. Ivan Gavriloff forking yöntemini anlattığı bir kitap yazmış ismi "Done avec une fourchette" yani "akşam yemeğini çatalla ye!".


Günün Fırsatı

Forking Diet Zayıflama

Akşamın anlamı forking sisteminin sadece akşamları geçerli olduğunu gösteriyor. Diğer öğünler alışılagelmiş şekilde yeniyor. Çatal bu diyetin en önemli enstrümanı. Akşam yemeklerinin, gündüzün kaçırılmış fazla yemeklerini midede yeniden düzenlemek için az yenmesi gerekiyor. Bunun için de çatal en önemli yardımcımız olarak öne çıkıyor.

Forking ayrıca "Kahvaltıları bir kral gibi, öğlen yemeklerini bir çiftçi gibi ve akşam yemeklerini de dilenci gibi yap.." sözü çok eskilerden geliyor. Forking diyetiyle iştah anları otomatik olarak uzamış oluyor. İştah doğal olarak sabahları en üst düzeyde oluyor. Öğle sırasında daha ölçülü kalıyor ve akşamları ise en aza indirgeniyor. Forking yapılması kolay bir diyet ve etkileri zaman içinde yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Forking nasıl kilo verdiriyor?

  • Organizmanın normal şartlarda depolamaya en müsait olduğu yağlı ve hızlı şeker alımını akşam yemeklerinde azaltıyor.
  • Alınan besinin miktarını azaltıyor. Her çatal darbesiyle azalan limit yenen porsiyonun kısıtlanmasına, vücudun ve beynin de bu duruma kendilerini alıştırmasına yardımcı oluyor.
  • Gün içinde küçük açlık krizleri ve yol açtığı jojo efekti bu sayede kısıtlanmış oluyor.
Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Sevmek insanın kendi kendini aşmasıdır.
(Oscar Wilde)

www.pembis.com