Ayurveda
Ayurveda Testi
Detoks
Online Detoks Testi

Kadının Kalçalısı Makbul İri Büyük Kalçalar Sağlıklı
Kadınlar kalçalarının büyük olmasından şikayet eder. Ancak bunun da bir faydası var! Kalçası 101 santimden büyük olan kadınların kalp ve şeker hastalığına yakalanma riski az.

Özellikle Türk kadınlarının en büyük sorunlarından biri geniş kalçalarıdır. Her ne kadar Jennifer Lopez ve Shakira sayesinde büyük kalçalı kadınlar gözde olsa da, kadınların çoğu yine de bundna memnun değildir. Danimarka daki Koruyucu Tıp Enstitüsünde yapılan araştırma geniş kalçalı kadınlara moral verdi. Araştırmaya göre yuvarlak hatlı ve geniş kalçalı kadınlar, ince yapılılara göre daha uzun yaşıyor. Kalça çevresi 101 santimden küçük olan kadınların kalp krizi riskleri daha fazla.


Günün Fırsatı

kalçalar

35-65 yaşlarında 3 bin erkek ve kadının, 1987-1998 yılları arasındaki vücut ölçüleri ve sağlık kayıtları incelendi. Geniş kalçalı kadınlarda ölüm oranının yüzde 87 daha düşük olduğu ortaya çıktı. Bu gruptaki kadınlarda kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinin de yüzde 46 daha düşük olduğu belirlendi. Araştırmayı yürüten Prof. Berit Heitmann şunları söyledi :

"Kalçadaki kas ve yağların koruyucu etkisi var. Buradaki adiponectin adlı madde iltihabı ve atardamarlarn tıkanmasını önlüyor. Ama bel ve göbek çevresindeki yağlanmadan mutlaka kaçının."

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkın en iyisi özgür ve korkusuz olanıdır.
(Russell)

www.pembis.com