Diyetler
Okumadan zayıflayamazsın
Detoks
Detoks diyetiyle zayıflama

Meme kanseri ile mücadele eden ünlüler
Arzu Kaprol, Meral Okay, Bennu Gerede, Eyşah Özhim, Anjelika Akbar, Hale Caneroğlu, Özlem Tekin, ve Ahu Türkpençe, bu hastalıkla mücadelede erken teşhisin önemine çok inananlardan.

Günün Fırsatı

ahu türkpençe

Eyşan Özhim ( iş kadını)

Meme kanserine yakalanmış ancak erken teşhis sayesinde hayatları krtulan arkadaşlarım var. İstatistikler, bu hastalığa yakalanma riskimizin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Kadınlar doktora gitmekten korkğu ve utandığı için erken teşhis sağlanamıyor. Fark edildiğinde ise çok geç oluyor. Ben altı ayda bir jinekoloğa gidiyorum. Doktora gitmekten değil, gitmemekten utanalım!

Ahu Türkpençe (oyuncu)

Meme kanseri erken tanı ile üstesinden gelinebilecek bir hastalık. Erken teşhis için de 40 yaşından sonra yılda bir kez klinik göğüs kontrolü ve mamografi çektirmek gerekiyor. Böylece hayatta kalma şansınızı yükseltebilirsiniz. Hayatı sevmek önce kendini sevmekle başlar. Kendinize özen gösterin.

Özlem Tekin (solist)

Ben her hastalığın zihinde, düşünce şeklinde ve davranışta başladığına inananlardanım. Alternatif tp, meme kanserinin "başkalarını kendinden daha fazla düşünme" şeklinden kaynaklandığına inanıyor. Gördüğüm örneklerden sonra bu ifade bana da çok mantıklı geliyor. Bencillik zannettiğimiz "kendini düşünmek", insani bir ihtiyaçtır. O yüzden, önce sen!

Arzu Kaprol (Tasarımcı)

Bilinçlenmemiz ve kontrollermizi gerekli periyotlarla yaptırmamız gerektiğini düşünüyorum. Meme kanserine yakalanıp, göğsü alınan arkadaşlarım da var, erken teşhisle normal hayatlarına dönenler de. Bu konuyu hep gündemde tutmalıyız. Ben bu kontrolleri yeni yeni yaptırmaya başladım. Bebeklerim bir yaşında ve emzirme dönemleri daha bitmedi. Onlara sağlıklı bir şekilde süt verebildiğim için çok şanslıyım.

Bennu Gerede (Fotoğrafçı)

Hiçbirimize uzak değil, her an hepimizin başına gelebilir. Korkmak ya da her şeyin sonu gelmiş gibi düşünmemek gerek. Yapacağımız çok şey var. Biraz daha bilinç sahibi olmak, kendini ihmal etmemek ve önemsemek ... Tabii bir de yaşam şeklimize dikkat etmek. Her şeyin başı, sağlıklı bir yaşam şekli. Lütfen bu konuyu ihmal etmeyin.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkı tatmayan aşkın yarasına ilaç olamaz.
(Shakespeare)
siteyi şahsen uğraşıp araştırıp didinip saçımı süpürge edip hazırlamış olduğumdan, bana sormadan etmeden, burdan kopyalayıp kopyalayıp başka sitelerde yayınlayanları sevgilileri terketsin!

PAGERANK SEO Alan Adı tescil