Detoks
Detoks diyetiyle zayıflama
Bedava İfadeler
Twitter Facebok İfadeleri

Portakal Kivi Muz Armut Çiek Kayısının Faydaları

Bütün meyveleri nfaydaları

 
Günün Fırsatı

Vücudumuzun başlıca düşmanı olan kolesterol hiçbir meyvede yoktur! Meyveler doğal şeker içerir, ne kadar çok meyve tüketirsek beynimizdeki sinir hücreleri de o kadar gelişir, meyve yemek hafızamızı canlandırır! Meyveler mükemmel lif kaynağıdır! Meyveler vitamin ve mineral açısından çok zengindir! Az kalorilidirler ve kilo aldırmazlar! (Ancak rejim sırasında kalorisi nispeten yüksek olan incir, muz ve üzümden uzak durun) Bol miktarda antioksidan içerirler! Meyveleri aç karnına yemek sindirimi kolaylaştırır!

Portakalın Faydaları

Bir portakal 60 kaloridir, soğuk algınlığı ve gripten korunmaya yardım eder, içerdiği C vitamini ve folik asit sayesinde öksürüğü azaltır, kalp hastalığı ve felçten korur, ezik ve çürüklerin daha çabuk iyileşmesini sağlar, mide ve pankreas kanserini önleyici etkisi vardır, tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur içindeki potasyum cildin kuruyup kırışıklıkların oluşması önler, bağırsak gazlarını söker,bağırsak parazitlerinin dökülmesini sağlar, karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar, safra salgısını arttırır.

Kivinin Faydaları

1 adet kivi 46 kaloridir, başlı başına bir C vitamini deposudur, bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası vardır, kivinin bitkisel besinleri DNA'yı korur, antioksidan özelliği vardır, kan şekeri kontrolü için yararlıdır, kolon kanserini engellenmesine yardımcı olmaktadır. Kivi aynı zamanda astıma karşı koruma sağlar ve kan inceltici özelliğiyle kan pıhtılaşması riskini önemli bir şekilde düşürmekte ve kanınızdaki yağ miktarını azaltmaktadır.

Muzun Faydaları

1 adet muz 105 kaloridir, kalbe ve kas sistemine yararlıdır, yorgunluğa ve ishale birebirdir, yüksek tansiyonu önleyici özelliğe sahiptir, uykuyu düzene sokar, ülseri önler ve ülser yaralarının tedavisine yardımcı olur, kolesterolü düşürücüdür ve migren ağrısına faydalıdır, böbrek ve eklemlerdeki iltihaplanmalarda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Armutun Faydaları

1 adet armut 82 kaloridir, kalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırır yüksek tansiyonu olanlar ve böbreklerinde sorun yaşayanlar için faydalıdır, kansızlığa ve kabızlığa iyi gelir.

Çileğin Faydaları

100 gram çilek 30 kaloridir, strese iyi gelir, sakinleştirici etkisi vardır, sigara dumanının etkilerini azaltır. Sigara içilen bir odadayken gün boyunca ağza iki çilek atılması önerilir. Çileğin ayrıca çocuk felci ve ağız-deri yaralarına yol açan virüsleri öldürücü etkisi vardır, kansere yakalanma riskini azaltır, mide ve bağırsak zayıflıklarını giderir, safra kesesi hastalıklarına iyi gelir, yüksek ateşi düşürür, dişlere ve diş etlerine iyi gelir, diş taşlarının oluşmasını engeller, cilde canlılık kazandırır.

Kayısının Faydaları

1 adet kayısı 15 kaloridir, kayısı kan yapıcıdır, kansızlığa iyi gelir, güzel bir cilt ve saç için olumlu etkileri vardır, özellikle akciğer kanserinin önlenmesinde yardım eder, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesinde yardımcıdır, kemik erimesinin önlenmesine faydalıdır, sinirleri gevşetip uyku verir kabızlık çeken ve sindirim sisteminde sorun yaşayanlar için faydalıdır, sabahları aç karnına yenilen kuru kayısı sindirim açısından faydalı olmanın yanı sıra cilde de canlılık katar.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkı tatmayan aşkın yarasına ilaç olamaz.
(Shakespeare)

www.pembis.com