Detoks
Hemen kilo ver!
Ayurveda
Yaşam bilimi

Kız Çocukları Okula Haydi Kızlar Okula Unicef

Ailevi sebeplerle eğitim alamayan zorunlu ilköğretim çağındaki 120 bin kız çocuk okula kaydedildi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, alınan mesafenin önemine dikkat çekerek. "Kimse bu rakamı küçümsemesin" dedi. Çelik "Haydi Kızlar Okula" Kampanyası'na destek amacıyla 10 Eylül'de "Pedallar kız çocuklar için dönecek" sloganıyla düzenlenecek bisiklet yarışı edeniyle Armada'da düzenlenen törene katıldı. Törende konuşan Çelik, kız çocukların okula gitmelerinin sağlanması amacıyla 17 Haziran 2003 tarihinde "Haydi Kızlar Okla Kampanyası" başlatıldığını hatırlatarak, az zamanda önemli mesafe alındığını, bunun da bu işe inanmış insanların gayretiyle gerçekleştiğini ifade etti. Çelik 2005 yılının istatistikleri ulaştğı zaman 120 bin rakamının daha fazla olacağına inandığını belirtti.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuk okutamamanın artık bahane edilemeyeceğini vurgulayan Çelik, "Bir ailenin maddi durumu iyi değilse, biz o ailenin çocuğunu okutmaya hzırız" diye konuştu.

Bakan Çelik, çocuklarını okula göndermeleri için annelerinin hesabıa para yatırılacağını, bu miktarın kız çocukları için daha yüksek olduğunu anlattı.

"Pedallar kız çocuklar için dönecek" sloganıyla düzenlenecek bisiklet yarışı UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Armada Alışveriş Merkezi, Bisikler Federasyonu ve Yenimahalle Belediyesi'nce organize ediliyor.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşk nedir? Kişinin kendinden çıkma ihtiyacı.
(C. Baudelaire)

www.pembis.com