Detoks
Online Detoks Testi
Bedava İfadeler
Twitter Facebok İfadeleri

Saç Dökülmesine Çözümler
Hepimiz ışıl ışıl, gür saçlara sahip olmak isteriz. Ama malesef saç dökülmesini sağlayan o kadar çok unsur var ki etrafımızda, saçlarımız kırılıyor, dökülüyor, rengi soluyor. Bazılarımız en yanlış olan şeyi yapıyor, saçlarını boyayarak bu yıpranmışlığı kapatmaya çalışıyor. Halbuki o şekilde saçlar da saç kökleri de daha fazla zarar görüyor. Elbette saç boyanabilir, pek çoğumuzun saçları boyalı ve doğal ya da yakışan rengi bulduğumuzda da o tona devam etmek hepimizin hakkı ama saçlarımızın sağlığını da düşünerek yapmalıyız bunları.

Yanlış beslenme ya da gerektiği şekilde bilinçli beslenmeme, stres, hava kirliliği, üzüntü gibi etkenler saç dökülmesini körükleyen sebepler içinde yer alıyor. Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç'ın yazısını paylaşıyorum. Okuyun belki de çözüm doğru beslenerek, doğru ürünler kullanmaktadır. Bu arada şu anda piyasada kullanılabilecek iki ürün bulunuyor. Hangisi daha iyi henüz denemedim en kısa zamanda deneyip yazmayı planlıyorum. Vichy ve Bioxin. Benim şu anda saç dökülmesine karşı kullandığım ürün Novocrin placenta şampuanı. Vegetabla Placenta Natural Glycogen diye geçiyor ve anlaşıldığı üzere gliserin içeriyor. Tamamen doğal bir ürünmüş. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum ama etkisini gördüysem en fazla %40- %50 gördüm diyim yani yine saçlarım dökülüyo durmadı. Bioxin'in şampuanını almaya karar verdim o yüzden.


Günün Fırsatı

Saç Dökülmesi

Çinko yetersizlikleri çocuklarda büyümenin durmasına ve yetişkinlerde de saç dökülmelerine neden olmaktadır. Çinko yiyeceklerin çoğunda bulunur. Fakat, bunların bazılarındaki çinkodan insanın yararlanması güçleşir (emilim yetersizliklerine bağlı olarak). Hayvansal yiyeceklerdeki çinkonun emilimi genellikle bitkisel yiyeceklere oranla daha yüksektir. Özellikle et, peynir, karaciğer çinkodan zengindir. Bitkisel besinlerden ise badem, ceviz, buğday, bulgur ve mantar çinkodan zengindir.

Enerji veren besinler

* Muzun faydaları: Kalori değeri yüksek olup, seratonin salgısını (mutluluk hormonu) artırarak enerji verir.
* Sütün faydaları: Kalsiyum değeri yüksek olduğu için ve yine mutluluk hormon salgısını artırması nedeni ile enerji verir.
* Taze sıkılmış meyve suyunun faydaları: C vitamini çok yüksek olduğundan enerji verirler.
* Yumurtanın faydaları: Kaliteli protein olduğu için metabolizmayı çalıştırır ve vücudu aktif tutar fakat haftada 2 defa tüketilmelidir.
* Balığın faydaları: n-3 ve n-6 dan zengin olduğu için beyin enerjisini aktif tutar.

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkın en iyisi özgür ve korkusuz olanıdır.
(Russell)

www.pembis.com