Ayurveda
Ayurveda Testi
Kadın Sitesi
Kadınlar için

Sanal Sevgili Sanal Aldatma
Yüz yüze ilişkiler artık yerini teknolojinin var ettiği yapay bir aleme bıraktı. Hafta Sonu dergisi bu haftaki sayısında "teknolojik ilişki"leri konu aldı ve sanal bir aldatmayı nasıl yakalayacağınızın teknolojik ipuçlarını verdi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Ahmet İnam, ilişkinin ancak yüz yüze yaşandığında ilişki tanımına uyacağını, insanın bir başkasının yüzünü görmedikçe gelişemeyeceğini söylüyor. Prof. İnam şöyle konuşuyor: "Fotoğraflarla, birtakım teknolojik aletler aracılığıyla kurulan ilişkiye ben sadece yüzsüz ilişki diyebilirim. Her türlü ihanete açık, yaşamaktan, yaşamdan korkan insanlar, yüzünü saklama ihtiyacıyla böylesi sanal ilişkiler kurarlar."

Evlilik ve aile terapisti Selin Özkök Karacehennem’in aldatıldığından şüphelenen evli kadınlara bir uyarısı var:

"Kocanızın ikinci bir cep telefonu varsa, bu telefonu eve geldiğinde kapatıyorsa ya da tuvalete bile yanında götürüyorsa, gecenin bir vaktinde mesaj geliyorsa, kimsenin duyamayacağı ortamlarda telefon görüşmeleri yapıyorsa, araştırma zamanı gelmiş de geçiyor demektir."


Günün Fırsatı
Sanal Sevgili

Sanal ihanetin ipuçları

Akşam yemeği sonrası sohbet etmek, hafta sonu ortak etkinlik yapmak gibi bilinen evli çift ritüellerinden kaçınmaya başlar.
İnternet başında saatlerce takılır.
Odaya her girişinizde bilgisayarda oyun sitesini açar.
Tertemiz bir ‘web geçmişi’ olur.
SMS kutusu bomboş görünür.
Sohbet odaları ve sanal seks buluşma yerleri, geç saatlerde havaya girer. Bu nedenle sanal seks yaparak eşine ihanet eden kişinin uyku düzeni bozulur.
İnternet için yapılan ödemeleri saklamak amacıyla kredi kartı, sanal sevgiliyle görüşmeler nedeniyle de telefon faturaları saklanır.
Gözle görülür biçimde değiştiyse tehlike zilleri çalıyor demektir.
En meşhur mesaj: Tostumu yedim

Yüz yüze söylendiğinde hiç de özel bir anlam ifade etmeyen kelimeler mesaja döküldüğünde, büyük yanlış anlamalara yol açabiliyor. Aynı otelde kaldığı meslektaşına cep telefonundan mesaj çeken manken Çağla Şikel örneğinde olduğu gibi.

O sıralarda manken Yüksel Ak’la evli olan Şenol İpek’in evliliği, Çağla Şikel’in telefonuna gönderdiği mesajla sarsılmıştı. Mesajda ‘Tostumu yedim. Odamdayım. Gelmeyeceksen casinoya ineceğim’ deniyordu.

Sevgiliye teknolojik tuzaklar

Casus kameralar: İstediğiniz yere yerleştireceğiniz casus kamera sayesinde, eve gidip geleni, evde olup bitenleri rahatlıkla görebilirsiniz. İnternetteki www.amedya.com sitesinde 40 YTL’ye kamera bulmak mümkün. www.zirveguvenlik.com sitesinde gizli kameralar, sesli ve titreşimli tespit cihazları, GSM sinyal blokaj aletleri, hatta gizli kamera tespit cihazları bile satılıyor.

Aşk e-mail’lerini okuyun: Realtime-Spy plus adlı programı sevdiğiniz kişinin bilgisayarına yüklediğinizde, ona gelen e-mail’leri kendi adresinize de gönderebilirsiniz. Bu sayede kimlerle yazıştığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Yazışmalara sıkı kontrol: İnternetten indirebileceğiniz ‘msn sniffer’ adlı programı şüphelendiğiniz kişinin bilgisayarına yükleyebilirsiniz. Bu program sayesinde msn’de yapılan tüm yazışmalar kaydedilir.

Otomobilini takip edin: Takip etmek istediğiniz kişinin aracına stopper adlı cihaz taktırabilirsiniz. Bu sayede araca, cep telefonunuzun kapsama alanı içindeyken, cep veya sabit telefonunuzdan yaptığınız arama ile ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi www.commplete.com sitesinden bulabilirsiniz.

Kaynak : Hürriyet

Fırsatı kaçırma!
Oy ver güzelleş
Anket bulunamadi.

Anket Gönder
Kayıt için son 1 hafta!
Ünlülerin kadınlar hakkında sözleri
  • Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor. - Goethe
  • Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler - P.Coelho
  • Gariptir kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sadece severler. Onları ağlatanlara ise aşık olurlar. - Oscar Wilde
  • Erkekler hep kadınların aşka aşık olduğunu zannederler. Oysa kadınlar sadece ilgiye aşıktır.. (Marliyn Monroe)
  • Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür. - Ece Temelkuran
Günün sözü

Aşkı tatmayan aşkın yarasına ilaç olamaz.
(Shakespeare)

www.pembis.com